MS Wetfeed header
MS WetFeed - Rundvee

Meer melk uit uw ruwvoer? Begin bij de conservering van de kuil

Hoe beter uw kuil, hoe meer melk u uit ruwvoer haalt. In jaren met goede kuil ziet u dat direct terug: een hogere melkproductie en lagere voerkosten. Alles begint bij een goede kuil conservering. Daarmee blijft het voer langer houdbaar, smakelijk én vol voedingswaarde.

Gaat het inkuilen mis? Dan loopt de kwaliteit van het kuilvoer snel terug. U krijgt dan sneller te maken met gisten, broei in de kuil, schimmel in de kuil of ongewenste bacteriën zoals de boterzuurbacterie.

Wilt u meer rendement halen uit uw ruwvoer? Met een toevoegmiddel in de (gras)kuil houdt u het ruwvoer langer vers en smakelijk.

Scalding silage yeast

Wat is MS WetFeed?

MS WetFeed is een vloeibaar aanvullend diervoeder dat speciaal is ontwikkeld voor de conservering van kuilvoer, de behandeling van de toplaag of het snijvlak en het gebruik in de voermengwagen.

Dankzij de combinatie van verschillende zuren biedt MS WetFeed een effectieve bescherming tegen schimmels, gisten en bacteriën.

Een goede voerkwaliteit betekent:

  • Behoud van de voederwaarde
  • Behoud de smaak van het voer
  • Behoud de voeropname
  • Voorkom gasvorming & maagdraaïngen
  • Minder verlies van eiwit, energie en droge stof
  • Voorkom besmettingsrisico voor het dier

Meer weten over het behoud van voerkwaliteit?

MS WetFeed cow feed alley

Welke broeiremmer kies ik om het voer langer vers te houden?

MS WetFeed Acid BE+
MS WetFeed Acid BE+
Conservering van maïs en grasKoop MS WetFeed Acid BE+
MS WetFeed DF
MS WetFeed Acid DF
Conservering, speciaal voor inkuilenBekijk MS WetFeed Acid DF
WetFeed feeder mixer

Tips tegen broei in mengvoerwagen

In de mengvoerwagen worden schimmels, gisten en bacteriën sneller actief door het binnendringen van zuurstof in het voer. Heropwarming en verlies van smaak zijn het gevolg.


Schone apparatuur

Houd de mengwagen schoon en vrij van achtergebleven voerresten. Oude voerresten kunnen ongewenste bacteriën en schimmels bevatten die de werking van het zuur verminderen.

Mengen

Zorg dat u altijd eerst het voer gaat mengen alvorens u het zuur toevoegt. Gebruik de juiste dosering en verdun eventueel het zuur, bekijk het voorschrift.

Voeg MS WetFeed Acid BE+ toe

Door MS WetFeed BE+ aan de mengvoerwagen toe te voegen, wordt de groei van micro-organismen geremd, waardoor het voer en de kwaliteit behouden blijft. Het is ook aan te bevelen om het snijvlak te behandelen wanneer de voersnelheid beperkt is.Koop MS WetFeed Acid BE+
WetFeed Silage temperature scalding

Tips tegen broei in de kuil

Optimale opslag van kuilvoer vermindert het risico op bederf, maar kuilvoer is ook gevoelig voor broei. Wanneer het voer uit de kuil of silo wordt gehaald, dringt zuurstof binnen. Daardoor worden bacteriën, gisten en schimmels actief. 


Kwaliteit

Alleen een goed gewas wordt een goed kuilvoerproduct. Houd de veldperiode kort (2-3 dagen). Maaien bij droog en zonnig weer betekent meer suiker in het gewas, wat weer wordt omgezet in melkzuur. Reinig en ontsmet de silo/kuilplaat om gisten, schimmels en bacteriën te voorkomen.

Water afvoer

Rijd de kuil goed aan om zuurstof te verwijderen. Zorg voor een goede afsluiting kuilkleed/plastic en laagje grond. Zorg ervoor dat het water weg kan lopen door de kuil licht bollend te laten liggen. Voorkom vermenging met aarde in verband met besmetting met bacteriën. Let op beschadigingen in het kuilkleed tijdens de bewaarperiode veroorzaakt door vogels of ongedierte.

Voeg MS WetFeed Acid DF toe

Gebruik MS WetFeed Acid DF voor bescherming van de kuil. Breng het aan op de zijkant van elke laag kuil, de bovenste paar lagen worden helemaal behandeld.Bekijk MS WetFeed Acid DF

Veelgestelde vragen over het conserveren van de kuil

Quinten Wouters
Adviseur Rundveehouderij België

Neem contact op met onze expert!

Wilt u meer weten over het gebruik van MS WetFeed of hoe u het kunt gebruiken voor kuilvoer? Vul het formulier in en we nemen binnen 48 uur contact met u op.

Continue to www.msschippers.com?